Coronavirus

Wereldwijd wordt de maatschappij en het bedrijfsleven getroffen door de maatregelen die van kracht zijn om verdere verspreiding van het coronavirus (COVID-19) tegen te gaan. De uitbraak vraagt om een snelle en adequate reactie om de impact en de risico's zoveel mogelijk te beperken. Wij helpen u graag zo goed mogelijk door deze crisis heen.

Wij hebben een multidisciplinair corona-team samengesteld bestaande uit specialisten van verschillende praktijkgroepen. De situatie verandert met de dag en het tempo van de berichtgeving rond het coronavirus ligt hoog. Wat betekenen deze ontwikkelingen voor juridische vraagstukken? Ons team verzamelt en bundelt de belangrijkste informatie voor u. Op deze pagina vindt u publicaties, overzichten en praktische tips. Bekijk hier een overzicht van alle coronavirus-gerelateerde News Updates.

Heeft u een specifieke vraag? Aarzel niet om contact op te nemen met een van de onderstaande experts via corona@houthoff.com.

De pagina wordt regelmatig bijgewerkt. Zo heeft u de meest recente informatie tot uw beschikking.

PUBLICATIES

Stappenplan voor een analyse van commerciële contracten

De verspreiding van het coronavirus kan invloed hebben op contractuele verplichtingen van u en uw contractspartners. Wij maakten een eenvoudig stappenplan voor een eerste analyse van commerciële contracten. Dit stappenplan heeft uitsluitend betrekking op contracten waarop Nederlands recht van toepassing is. Wilt u het stappenplan online ontvangen? Klik hier en verstuur de e-mail. 

Stappenplan voor een eerste analyse van rechten en verplichtingen onder de huurovereenkomst

Het coronavirus kan effect hebben op de (contractuele) rechten en verplichtingen die u zelf, respectievelijk uw contractspartner, als huurder of verhuurder heeft. Een overzicht van deze rechten en verplichtingen onder de huurovereenkomst hebben wij een samengevoegd in een stappenplan. Dit stappenplan heeft uitsluitend betrekking op contracten waarop Nederlands recht van toepassing is. Wilt u het stappenplan online ontvangen? Klik dan hier.

Q&A: Public Law & Corona 

Het kabinet heeft ingrijpende maatregelen genomen om de uitbraak van het coronavirus te bestrijden. De impact hiervan op bedrijven en de economie is ongeëvenaard en brengt nieuwe en complexe vraagstukken met zich. In onze Q&A: Public Law & Corona geven wij antwoord op bestuursrechtelijke vragen gerelateerd aan de coronacrisis.

Overzicht overheidsmaatregelen

Wij hebben een overzicht van de maatregelen ter ondersteuning van de economie gemaakt. Wilt u het overzicht ontvangen? Klik hier en verstuur de e-mail.  

Contact

Commercial contracts

Vincent Affourtit
Advocaat | Partner
T +31 20 605 69 36
M +31 6 2240 0840
E v.affourtit@houthoff.com

Hans Londonck Sluijk
Advocaat | Partner
T +31 20 605 61 16
M +31 6 2248 1560
E h.londonck@houthoff.com

Corporate governance

Alexander Kaarls
Advocaat | Partner
T +31 20 605 61 10  
M +31 6 5165 9263
E a.kaarls@houthoff.com

Jetty Tukker
Advocaat | Partner
T +31 20 605 65 18    
M +31 6 5339 7433
E j.tukker@houthoff.com

Data protection and privacy

Thomas de Weerd
Advocaat | Partner
T +31 20 605 69 85
M +31 6 5165 9208
E t.de.weerd@houthoff.com

Employment 

Edward de Bock
Advocaat | Managing Partner
T +31 20 605 61 86
M +31 6 5373 9632
E e.de.bock@houthoff.com

Rixt de Vries
Advocaat | Partner
T +31 20 605 69 00
M +31 6 2248 0662
E r.de.vries@houthoff.com

Financial law

Jeroen Vossenberg
Advocaat | Counsel
T +31 20 605 69 14
M +31 6 4354 9957
E j.vossenberg@houthoff.com

Financial regulatory

Berry van Wijk
Advocaat | Partner
T +31 10 217 24 29
M +31 6 5184 5344
E b.van.wijk@houthoff.com

Corporate Law/General meetings

Paul de Vries
Notaris | Partner
T +31 20 605 61 87
M +31 6 4155 7508
E p.de.vries@houthoff.com

Pensions 

Roland de Greef
Advocaat | Counsel
T +31 20 605 65 53
M +31 6 5122 0783
E r.de.greef@houthoff.com

Real Estate

Michel Klijn
Advocaat | Partner
T +31 10 217 25 43
M +31 6 2221 0174
E m.klijn@houthoff.com

Nathalie Amiel
Advocaat | Counsel
T +31 20 605 65 71
M +31 6 5316 8516
E n.amiel@houthoff.com

Restructuring & Insolvency

Christiaan Zijderveld
Advocaat | Partner
T +31 20 605 61 50
M +31 6 2290 6791
E c.zijderveld@houthoff.com

State Aid

Greetje van Heezik
Advocaat | Counsel
T +32 2 507 98 10
M +32 4 7586 8593
E g.van.heezik@houthoff.com

Tax

Sylvia Dikmans
Tax Lawyer | Partner
T +31 20 605 69 33
M +31 6 4316 3074
E s.dikmans@houthoff.com